Od kilku lat organizujemy wizyty studyjne, które w zależności od potrzeb łączymy z szkoleniami lub warsztatami. Do tej pory odwiedziło nas kilkaset osób, które inspirują się naszymi działaniami w zakresie m.in. aktywizacji społecznej, wykorzystywania przestrzeni publicznej, czerpania z dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego czy historii lokalnej. Nasza wioska i działające w niej organizacje dwukrotnie były wyróżniane w konkursie Moja smart wieś, dlatego często gościmy grupy, które chcą zobaczyć jak w praktyce wygląda wdrażanie idei smart villages.
Nasza organizacja skutecznie działa w pozyskiwaniu funduszy oraz ratowania lokalnych zasobów dziedzictwa naszych przodków, a dzięki temu chętnie dzielimy się zdobytym doświadczeniem. Posiadamy strategię rozwoju organizacji oraz jesteśmy w procesie tworzenia strategii rozwoju wsi i w tym zakresie też możemy podzielić się wiedzą.
Dzięki współpracy z sołtysem, który chętnie dzieli się swoim bogatym doświadczeniem często gościmy grupy innych aktywistów i aktywistek społecznych, które na co dzień stawiają czoło sołeckim wyzwaniom.
Nasze szkolenia dopasowujemy do potrzeb grup, ale najczęściej pojawiające się tematy, to:
- Tworzenie zespołu i rola lidera.
- Motywacja i aktywizacja społeczności lokalnej.
- Rola sołtysa w kreowaniu wizerunku i aktywności wsi.
- Tworzenie strategii rozwoju organizacji/wsi.
- Pozyskiwanie środków na działania społeczne.
- Jak wykorzystać nowe technologie w społecznym działaniu?
- Fundusz sołecki jako narzędzie aktywności i rozwoju wsi.
- Koncepcja smart villages w praktyce.
Współpracujemy z lokalnym Kołem Gospodyń Wiejskich z Wiązownicy Małej, dzięki czemu naszą ofertę możemy poszerzyć o poczęstunek podczas wizyty, szkolenia czy warsztatów.
Wizytę możemy poszerzyć o wizytę w nietuzinkowo działającej Fundacji Pasjodzielnia, a dla miłośników pałaców i nieoczywistych historii mamy możliwość zwiedzania Pałacu Dzięki. A wszystko to w obrębie jednej wsi… wyjątkowej wsi na mapie aktywności oraz innowacji.